[OrlekNet Forum]
Vnuk in nono Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Vnuk in nono Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  ObjaveObjave  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

 

 Vnuk in nono

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptyČet 22 Maj 2008, 18:09

Nekega večera se je vnuk pogovarjal o aktualnih zadevah s svojim dedkom in ga naenkrat vprašal:
Dedek, koliko let pa imaš?
Dedek je odgovoril: Naj pomislim malo.

-Rodil sem se pred televizijo, cepivom proti otroški paralizi, fotokopirnim strojem, kontaktnimi lečami in kontracepcijskimi tabletami.
-Ni bilo še radarja, kreditne kartice, laserskih žarkov in rolerjev.
-Niso še izumili klimatske naprave, pralnega stroja ali sušilnega stroja (obleke so preprosto izobesili sušiti na sveži zrak).
-Človek še ni stopil na luno in niso še obstajala reaktivna letala.
-Poročila sva se s tvojo babico in živela skupaj ter sta v vsaki družini bila očka in mama.
-Beseda 'gay' je bila spoštovanja vredna angleška beseda, ki je pomenila veselega, prešernega, zadovoljnega človeka in ne homoseksualca. O lezbijkah sploh nismo slišali, fantje pa niso nosili uhanov.
-Rodil sem se pred računalnikom, dvojnim univerzitetnim študijem in skupinsko terapijo. Ljudje niso stalno hodili na preglede, temveč kvečjemu, ko jih je zdravnik poslal na pregled krvi ali seča.
-Do 25. leta starosti sem vsakega policista ali moškega naslavljal z 'gospod ' in vsako žensko z 'gospa' ali 'gospodična'.
-Golobi in zajci so imeli svoj par, ne pa ljudje. Če je v mojih časih gospa stopila na avtobus ali tramvaj, so otroci in mladi pohiteli, da bi ji dali mesto, če pa je bila noseča, so jo pospremili do sedeža in, če je bilo potrebno, šli zanjo kupit vozovnico in ji jo dali.
-Moški so hodili po robu pločnika, ženske pa ob stavbah. Na stopnicah je ženskam bila prepuščena stran ob ograji; one so prve stopile v dvigalo in prve ven ter so jim vedno primaknili stol. Moški ni nikoli pozdravil ženske, ne da bi vstal, če je sedel, in to storil vsakič, ko je ženska vstala, pa četudi za trenutek. Moški so odpirali vrata avtomobila ali katera koli druga vrata in so ženskam pomagali sneti plašč.
-V mojih časih devištvo ni povzročalo raka in dekleta so predstavljala krepost družine in čistost za svoje može.
-Naše življenje je krojilo deset zapovedi, trezen um, spoštovanje starejših in veljavnih zakonov ter se izpolnjevalo v plodnem sožitju in odgovorni svobodi.
-Naučili so nas, da razlikujemo med dobrim in slabim ter da smo odgovorni za svoja dejanja in njihove posledice.
-Za hitro hrano smo menili, da je namenjena ljudem, ki hitijo.
-Resna zveza je pomenila, da smo v dobrih odnosih z bratranci, sestričnami, prijatelji in prijateljicami.
-Time sharing je pomenilo, da je družina letovala z drugimi, ne pa da je delila počitniško hišico z neznanci.
-Nismo poznali brezžičnega telefona, da o mobilnih telefonih sploh ne govorimo. Nismo slišali za stereo posnetke, UKV radio, kasete, CD-je, DVD-je, elektronske pisalne stroje, računala (ne mehanske ne prenosne).
-Notebook je bila beležnica
-Ure smo ročno navijali vsak dan. Nič ni bilo digitalno, niti ure in gospodinjski aparati niso imeli svetlečih prikazovalnikov. In če že govorimo o strojih: ni bilo bankomatov, mikrovalovnih pečic ali radijskih budilk. Da o videorekorderjih in videokamerah sploh ne govorimo.
-Ni bilo instant barvnih fotografij, ampak samo črnobele in je za razvijanje in razmnoževanje slik bilo potrebno vsaj tri dni. Barvnih fotografij tudi ni bilo.
-Če je na kakem izdelku pisalo Made in Japan, je to pomenilo, da je slabe kakovosti in ni bilo izdelkov z napisom Made in Korea, ali Made in Taiwan ali Made in Thailand, sploh pa ne Made in China.
-Nismo slišali za Pizza Hut ali McDonald's, pa niti ne za instant kavo ali umetna sladila. V trgovinah je bilo možno kupiti nekaj za 5 do 10 centov.
-Sladoled, avtobusna vozovnica ali osvežilna pijača so stale po 10 centov.
-Nov avto je stal manj kot 1000 dolarjev, a kdo je imel toliko denarja?
-V mojih časih je trava bilo nekaj, kar smo kosili in ne kadili. Beseda 'čip' je pomenila 'drobtina' ali 'trska', 'hardware' je bila železnina in beseda 'software' sploh ni obstajala.
-Mi smo bili še zadnji, ki smo bili prepričani, da ženska potrebuje moža, da bi imela otroka.

Sedaj pa mi povej, koliko misliš, da sem star?

Ja, dedek... Sem mislil, da si veliko mlajši... Moraš imeti vsaj dvesto let! ? je odgovoril vnuk.

Ne, dragi moj, samo šestdeset jih imam!
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptyPet 23 Maj 2008, 19:10

Hehe mladenič no, pa tolko se je zgodilo v 60 letih a? scratch hmm
Ma ta nono je tolko naložu, da sm tudi jst mislu, da ima najmanj 150 let studija tump afna2 tepen2
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptySre 04 Jun 2008, 04:27

Vnuk in nono Photos
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptySre 04 Jun 2008, 13:53

Dobra fora Rokaj!
Kaj nebi prpopu slikce u novo temo? Kaj čem razdelt to temo na dve?


Nazadnje urejal/a DejanRencelj Sre 04 Jun 2008, 20:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptySre 04 Jun 2008, 20:17

Sory, nisem te razumel.
Slikco sem dal tam, kjer sem že imel en post.

Ne vem, če je smiselno za vsako sliko odpirat svojo temo. Tudi ni smiselno preveč slik nalagat v eno samo temo, saj se le te odpirajo "morje" časa.
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptySre 04 Jun 2008, 20:27

Ta tema se imenuje vnuk in nono zato sem mislil da bi dal drugam slikco ker ni v kontekstu, ma če želiš je lahko tudi tukaj, mene ne moti, just a predlog. hmm

p.s. morje časa? kaj si na dial-upu? Meni odpira normalno na 1mb liniji, preden eno utegnem pogledat je že druga naložena, brez čakanja in to une ta velike ki sem jih dal v moto sekcijo. Na en forum sem dal preko 120 fotk v en post, zaradi mene so mogli dvignit dovoljen limit slik v postu ki je bil postavljen na 100, pa ni niti eden imel problemov z nalaganjem. Je pa res da sem optimiral fotke da so ble vse med 30 in 90kb.
Ko bo optika pa bo oh in sploh, bo naloženo preden boš kliknu Ehehe
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono EmptyNed 03 Maj 2009, 05:07

Vnuk in nono Tekoop
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Vnuk in nono Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vnuk in nono   Vnuk in nono Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Vnuk in nono
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
[OrlekNet Forum] :: Računalništvo, internet in humor :: Smeh ni greh - vici in filmčki-
Pojdi na: