[OrlekNet Forum]
Greasemonkey za Mozillo Firefox Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Greasemonkey za Mozillo Firefox Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  ObjaveObjave  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

 

 Greasemonkey za Mozillo Firefox

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptyČet 04 Dec 2008, 08:45

Greasemonkey je zanimiv dodatek za Mozillo Firefox, ki omogogoča namestitev raznih skript, katere omogočajo spreminjanje izgleda določenih spletnih strani, ostale spletne strani pa se vam prikazujejo enako kot doslej.
Vseh skript je okrog 20.000 zato si je potrebno pomagati z iskanjem v okencu desno zgoraj. jevroce

Tukaj pridejo na svoj račun predvsem ljubitelji YouTube in ostalih video strani, saj so izboljšave, ki jih nekatere skripte prinašajo, res vredne namestitve in bo večji užitek ob gledanju filmčkov na recimo večji resoluciji s črnim ozadjem pa še v novem okencu, možnosti je neskončno... s10

Sprobate pa lahko tudi tisti, ki ne gledate filmčkov saj je izbor skript zares velik. hejti

Npr. v zgornje okence za iskanje vtipkam Gmail in se mi prikaže izbor 539 skript, ki vsaka na svoj način spremenijo izgled Gmail strani na Mozilli Firefoxu. Ali pa vtipkam Facebook in dobim 551 skript, ki so zmožne prikazati na Facebooku skoraj vse kar si želiš, ja med drugim tudi vse fotografije blink .

Dobljene rezultate lahko poljubno sortiram, recimo po številu namestitev (kliknem na Installs) in tako dobim najprej najbolj popularne skripte, ki pa niso nujno najboljše zato je dobro pogledati tudi po datumu objave (kliknem na Last Updated) saj so včasih novejše skripte bolj izpopolnjene... s05

Greasemonkey dodatek dobiš tukaj.

Skripte dobiš tukaj.

Na osnovni strani skript so objavljene le najnovejše skripte, za iskanje določenih skript uporabi okence desno zgoraj, za brskanje po vseh skriptah pa klikni na Browse all scripts.


p.s. POZOR na zlonamerne skripte, sicer nisem še zasledil nobene a zagotovo obstajajo. Experimentirate na lastno odgovornost by the way mezikne

papa2

DODAJAM POMEMBNO OPOMBO, MAREC 2010:
POZOR vsi uporabniki novega Firefoxa 3.6, namreč obstaja precejšnja verjetnost, da Firefox ne bo pravilno deloval z nameščenim omenjenim dodatkom Greasemonkey.
Obstaja tudi možnost, da se bo zaradi hrošča v kodi naredila zanka v izvajanju skripte in bo Firefox v kratkem času zafilal ves RAM in računalnik bo potrebno ponovno zagnati. Največkrat se ta zanka pojavi uporabnikom novega operacijskega sistema Windows 7, lahko pa tudi drugim.

Mogoče bi bilo pametno počakati na novo verzijo Greasemonkeya, ki bo odpravila te težave...
Ne vem no, odločite se sami kaj vam je storiti.


Nazadnje urejal/a DejanRencelj Ned 07 Mar 2010, 23:19; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : obvestilo o firefoxu 3.6)
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptyČet 04 Dec 2008, 21:11

En primer skripte za YouTube: YouTube Comfort In Black:

Greasemonkey za Mozillo Firefox YouTubeComfortInBlack

Prijetna za oči, nekoliko večji player, dvoklik na video razširi player čez celo okno...

Skripto dobiš tukaj.

p.s. Ne pozabi: najprej namesti Greasemonkey šele nato lahko namestiš skripte...
Nazaj na vrh Go down
jesus
Uporabnik
Uporabnik



Država Slovenija
Število prispevkov : 13
Točke : 5198
Reputacija : 5
Registration date : 07/03/2010

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptyNed 07 Mar 2010, 08:53

Pozdravljeni !

Na forum sem naletel čisto po naklučju, pa da vidim, kaj se dogaja ob meji...

In da ne bo kdo rekel, da od ni nič od mene, vam ponujam tole skripto.
Namenjena je vsem, ki obiskujejo strani, kot so 24.ur,com, poptv.si in podobne, motijo pa vas reklame in oglasi. Seveda lahko po mili volji dodajate tudi druge strani...

Sicer pa, mejte se!
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptyNed 07 Mar 2010, 22:56

Hvala za dober predlog. good job

Rad bi pa še dodal moje mnenje o blokiranju oglasov, glih ko smo pri tej temi, upam da ne bom preveč zamoril... Rolling Eyes

Načeloma sem proti programom, ki preprečujejo prikaz oglasov, ker kot webmaster razumem, da je veliko brezplačnih spletnih strani na razpolago izključno zato, ker prejemajo plačilo od oglaševalcev in poznam kar nekaj primerov, ko so zaradi upada prihodkov iz reklam, brezplačno storitev ukinili ali pa uvedli plačljiv dostop. Reklame so edini vir prihodka in če jih uporabniki sploh ne vidijo je, žal, posledica jasna...

Pa tudi če pogledam s strani uporabnika in ne webmasterja, moram priznat, da sem naletel že na kar nekaj dobrih oglasov in sem vesel, da sem jih videl, poleg tega, da sem z mojim klikom na oglas pomagal pri vzdrževanju strani sem tudi dobil informacije, ki so me zanimale oziroma sem izvedel za izdelek, ki sem ga potem tudi kupil in imel tudi sam nekaj od tistih oglasov.


Vendar sem absolutno proti nadležnim in vsiljivim oglasom.

V prvi vrsti sem odločno proti oglasom ki prekrijejo vsebino strani, nekateri oglasi prekrijejo celo vsebino in se šele po pol minute umaknejo. To je čisto vsiljevanje. Sicer se nekje nahaja majhna povezava na katero lahko klikneš in prekineš prikaz oglasa vendar je vseeno to preveč vsiljiva metoda, ki mi ponavadi vzbudi misli o doživljenskem bojkotu strani, ki prikazuje takšne celozaslonske oglase.

Potem so video oglasi, ki štartajo samodejno in "zatežijo" brez naše volje, tej so tudi nesramno vsiljivi in nadležni.

Pa video prispevki, ki najprej odvrtijo reklamo in šele potem prikažejo željeno vsebino, eden takšnih je ravno pri zgornji skripti omenjeni 24ur.
Npr. klikneš na predvajanje video prispevka in najprej se odvrti zamudna reklama, ki te največkrat niti približno ne zanima in samo odžira dragoceni čas brez naše volje. To je nesramno vsiljivo, nadležno, pa še kakšen situaciji primeren izraz bi se našel...


Tako, da skripta, ki si jo omenil se mi resnično zdi dober predlog sicer mi ni prav da blokira vse oglase, tudi tiste "normalne", ki nič ne vsiljujejo in niso nadležni, vendar bi pa pohvalil sposobnost da blokira reklamni video, s katerim nas 24ur prisili, da ga gledamo vsakič ko si želimo ogledati kakšno video vsebino.

In zato, v primeru te skripte, ki preprečuje vsiljivost 24ur, bom dvignil palec ok man in dodal še kratek aplavz bravo
Še enkrat hvala za povezavo Rokaj!


Kakorkoli že, po mojem mnenju bi bila idealna rešitev, da bi nekdo naredil "pametno" skripto, ki bi znala ločiti te vsiljive oglase in jih blokirati, tiste nevsiljive pa prikazati.
Upam da nisem preveč naložil... s13
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptyPon 08 Mar 2010, 01:30

jesus je napisal/a:
...Na forum sem naletel čisto po naklučju, pa da vidim, kaj se dogaja ob meji...
Dobrodošli na našem forumu welcome2

Me veseli, da imamo na našem forumu tudi člane, ki niso še bili v naši vasi.
No kdo ve, mogoče pa nas boste kdaj le obiskali a ne? s01

Lahko pa spoznate našo malo vas z obiskom naše spletne strani: http://www.orlek.si

V rubriki O Orleku je opis vasi, tako da, vljudno vabljeni k ogledu welcome1

p.s. party Če ste ljubitelj teka pa boste našo vas lahko videli tudi, če se prijavite na Mali kraški maraton, ki bo 21. marca.
Namreč trasa malega maratona 8km poteka iz Sežane okrog Orleka in nazaj v Sežano, medtem ko pa polmaraton 21km poteka skozi spodnji del vasi kjer pride cesta iz vasi Trebče in se priključi na cesto za v Sežano (Sežana - Bazovica - Trebče - Orlek - Sežana).
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox EmptySre 10 Mar 2010, 18:53

Opozorilo o možnih težavah z Greasemonkeyem v Firefoxu 3.6 še vedno velja in težave še niso odpravljene.
Bodite previdni in dobro preštudirajte situacijo v kolikor se odločate za namestitev Greasemokeya na Firefox 3.6.......
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Greasemonkey za Mozillo Firefox   Greasemonkey za Mozillo Firefox Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Greasemonkey za Mozillo Firefox
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Pred nadgradnjo na Mozillo Firefox 3.5 preveri podporo (npr. Abanet ne deluje!)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
[OrlekNet Forum] :: Računalništvo, internet in humor :: Računalništvo-
Pojdi na: