[OrlekNet Forum]
win7/XP Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
win7/XP Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  ObjaveObjave  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

 

 win7/XP

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Mtemtko
Uporabnik
Uporabnik
Mtemtko


Država Slovenija
Število prispevkov : 29
Kraj : Godnje
Job/hobbies : Biciku,racunalnik,sula
Točke : 5285
Reputacija : 1
Registration date : 20/01/2010

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: win7/XP   win7/XP EmptyTor 26 Jan 2010, 20:54

Aha,Okej.. glede te teme ,jast imam en 500gb disk, na pou dobesedno,250gb za Win7 250gb za XP.. imam vse igrce,programe in to instalirano na XPju in ga zdaj uporabljam,na Win7 pa imam samo firefox instalirano.. par programov za kontrolirat racunalnik pa favorite,accounte in to na firefoxu. res je da imam 200gb igrc in nevem ce bi se splacalo vse to spet downloadat (z 2mbits downloada) sam zaradi Win7? kaj bi vi naredili?
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptyTor 26 Jan 2010, 23:55

Kakšno pa je sploh vprašanje??
Nazaj na vrh Go down
Mtemtko
Uporabnik
Uporabnik
Mtemtko


Država Slovenija
Število prispevkov : 29
Kraj : Godnje
Job/hobbies : Biciku,racunalnik,sula
Točke : 5285
Reputacija : 1
Registration date : 20/01/2010

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptySre 27 Jan 2010, 12:20

DejanRencelj je napisal/a:
Kakšno pa je sploh vprašanje??

Ali se splaca vse od zacetka,ali je windows 7 res tako dober? in ali je moznost da dobim igrce iz dela diska za windows XP?
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptyČet 28 Jan 2010, 05:06

1. Ali je W7 res tako dober?
Da. Ampak samo takrat, ko imaš dovolj sodoben računalnik.

2. Ali se splača?
To boš ti najbolje vedel.

3. "Ali je moznost da dobim igrce iz dela diska za
windows XP?"
Da, če imaš download shranjen na disku in zraven uporabljaš npr. Daemon Tool
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptyČet 28 Jan 2010, 09:52

Za Windows 7 je odprta tema in hitro prideš do zaključka, končno odločitev kaj se splača in kaj ne pa boš moral sam napravit.

Kaj pomeni "na pou dobesedno"? Imaš 2 particiji? (Če jih nimaš jih naredi obvezno...)

Sicer če praviš da imaš Win7 in XP potem moraš imet dve particiji?
p.s. In če že imaš Win7 potem že sam vidiš kako ti dela na tvojem PCju al ne?

Kaj misliš s tem "ali je moznost da dobim igrce iz dela diska za windows XP"?
Misliš na igrice, ki so že inštalirane v Win XP al inštalacijske datoteke?? Če misliš na tiste v Program Files potem kar pozabi nanje, so neuporabne.

Če pa misliš na inštalacijske datoteke (iso) potem je itak edina rešitev, da si jih skopiraš na zunanji disk.
p.s. Če slučajno nimaš zunanjega diska pa obvezno kupi enega, so že precej poceni in nujno potrebni za backup pomembnih podatkov.

p.s. Ko postavljaš takšna zelo pomembna vprašanja moraš navesti vse potrebne podatke, sicer boš težko dobil dober odgovor, če vse okoliščine niso podrobno opisane.

p.p.s. Če se kolkor tolko razumeš v računalnik pa ti priporočam, da takšna vprašanja postaviš na kakšen računalniški forum, npr. na Slo-Tech forum (slo-tech.com/forum).

papa2
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8023
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptySob 30 Jan 2010, 12:45

Oj še neki mi je palo na pamet... win7/XP 92593
Če bi rad igral igrice, ki NE delajo v Windows 7 je ena dobra rešitev uporaba virtualne mašine.
V Windows 7 inštaliraš virtualno mašino in vanjo inštaliraš Windows XP, to je bomba rešitev za takšne primere. win7/XP 747160

Virtualna mašina je v bistvu navedezni operacijski sistem ki ga zalaufaš kot da bi zalaufu še ene Windowse.
Glih tako se izpišejo boot podatki in Windowsi se zbootajo kot da bi bili normalno inštalirani, s to razliko da se vse dogaja v oknu, oziroma lahko preklapljaš med pravimi Windowsi in virtualnimi.

Virtualno mašino lahko dobiš brezplačno od Microsofta, je narejena prav za uporabo v Windows 7.
Če pa imaš možnost dobit VMWare Workstation 7 pa je tudi v redu, jaz imam odlične izkušnje s tem programom, namreč čisto vse Windows 7 (beta, rc in final) sem najprej sprobal v virtualni mašini in tako sem lahko sprobal če v Windows 7 delajo vsi programi, ki jih rabim za moja opravila.

Na YouTube je precej filmčkov, ki ti pokažejo kako se uporablja virtualna mašina, priporočam da si jih pogledaš preden greš v inštalacijo.

Bi pa svetoval, da se za virtualno mašino uporabi lastno particijo na trdem disku, tako da bi v tem primeru razdelil disk na 3 particije.
Npr.:
1 particija za Windows 7 v velikosti 150GB
2 particija za virtualno mašino v velikosti od 50 do 150GB oziroma odvisno od tega kolko igric misliš inštalirat v virtualno mašino in koliko prostora bodo zavzele.
3. particija v velikosti preostalega prostora na disku, to particijo uporabljaš za hranjenje pomembnih podatkov

Je pa ful dobra lastnost virtualne mašine, da lahko vanjo inštaliraš poljubno število operacijskih sistemov. Npr. lahko inštaliraš tudi razne Linuxe in sprobaš kako delujejo. V te operacijske sisteme lahko inštaliraš poljubno število iger in programov, dobra lastnost je tudi ta, da virtualna mašina ustvari svoj lasten register in tako se v pravi register ne zapiše nič in tvoji primarni Windowsi ostanejo nedotaknjeni.

V kolikor imaš namen v virtualno mašino inštalirat več različnih operacijskih sistemov potem je dobro to že na začetku planirat, kadar delaš particije, da ne bi slučajno naredil premajhne particije št. 2 za virtualno mašino.

Srečno!!! win7/XP 701514
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6054
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptySob 30 Jan 2010, 19:46

Vse kar je Dejan napisal je res. VMWare Workstation 7 je res super. Tudi sam sem ga uporabljal za enak namen. win7/XP 586349
Bi pa tu poudaril (najbrž) edino slabost. win7/XP 913653 Ni za swoh računalnike. V smislu premajhen RAM ali disk. Ram se ravno tako kot particije deli na osnovni OS in Virtualno mašino. Sam ga imam 6GB tako, da sem po instalaciji ostal na 3GB na osnovnem OS in 3GB za virtualno mašinco. Vsekakor dovolj. Če pa imate PCje z RAMom, ki ga je dovolj le za osnovni OS lahko nastanejo težavice.
Ravno tako je z diskom. Če je disk premajhen (računat je treba še prostor, ki zasedajo igrice) se zna kmalu vse skupaj napolnit win7/XP 219612
Nazaj na vrh Go down
Mtemtko
Uporabnik
Uporabnik
Mtemtko


Država Slovenija
Število prispevkov : 29
Kraj : Godnje
Job/hobbies : Biciku,racunalnik,sula
Točke : 5285
Reputacija : 1
Registration date : 20/01/2010

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptyNed 31 Jan 2010, 11:03

Ja,meni je lih prostor problem, 500gb na pou pa se en skorda puhn 160gb... igrc pa jmm prblizno 200gb... ku so nutri igrce ku so po 10-15gb (Modern warfare 2,GTA IV, BF BC 2 in tako naprej)
Nazaj na vrh Go down
Marko
Član - začetnik
Član - začetnik



Država Slovenija
Število prispevkov : 7
Kraj : Črni vrh/idrijo
Točke : 4832
Reputacija : 0
Registration date : 10/02/2011

win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP EmptyČet 10 Feb 2011, 01:31

Zakaj se sploh gre ? ideja
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





win7/XP Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: win7/XP   win7/XP Empty

Nazaj na vrh Go down
 
win7/XP
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
[OrlekNet Forum] :: Računalništvo, internet in humor :: Računalništvo-
Pojdi na: