[OrlekNet Forum]
Kako popraviti pokvarjen USB ključek Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Kako popraviti pokvarjen USB ključek Pbucket
Pozdravljen na OrlekNet forumu. Klikni "Prijava" za prijavo oziroma, če še nimaš svojega uporabniškega imena klikni "Registriraj se" in sledi navodilom, moraš vpisat delujoč e-mail, ki bo viden izključno Administratorju, vaših e-mail naslovov NE posredujemo tretjim osebam v nobenem primeru. Lep dan ti želimo, tvoj OrlekNet forum.
[OrlekNet Forum]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[OrlekNet Forum]

Orlek je kraška vas, ki leži jugozahodno od Sežane tik ob italijanski meji, od Sežane je oddaljen dobre 3km, od Jadranskega morja pa 8km... Več na naši spletni strani.
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  ObjaveObjave  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  

 

 Kako popraviti pokvarjen USB ključek

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8201
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyPon 25 Jan 2010, 17:52

Kako popraviti pokvarjen USB ključek 1f91g1 Kako popraviti pokvarjen USB ključek T6564l Kako popraviti pokvarjen USB ključek 72fu53

Kako popraviti pokvarjen oziroma nedelujoč USB ključek

Jaz sem včeraj vrgel v predal že tretji USB ključ, ki ni delal več, toda, ker je bil 16GB mi ga je bilo res škoda in sem se fejst potrudil in na koncu tudi uspel najti rešitev, ne le za tega 16GB ampak za vse tri pokvarjene USB ključke!
Sedaj vsi trije delujejo kot novi, če ne celo boljše, saj je prenos podatkov celo hitrejši kot prej (zapisovanje na USB ključek je hitro in tekoče).


Naj najprej opišem kaj je bilo narobe s temi tremi USB ključki:

1.) 2GB ključek je deloval dobro, toda po nekaj mesecih uporabe je kar naenkrat imel samo 800MB kapacitete in podatki so sicer šli na njega (seveda samo 800MB) a ko sem hotel te podatke pobrati dol mi je napisalo, da so datoteke poškodovane. Formatiranje ni pomagalo.

2.) Na Mimovrste sem kupil zapestnico z vgrajenim 2GB USB ključkom, namenjena je bila za darilo.
Ko sem jo sprobal je delala odlično. No potem en dan sem dobil na popravilo en računalnik, ki pač ni delal (žal nisem bil seznanjen, da je PC nehal delat po udaru strele). Hotel sem pobrati dol dokumente in jih rešiti pred formatiranjem, tako da bi jih skopiral na USB ključek. Ker je bila ta zapestnica z vgrajenim USB ključkom pri roki sem jo vtaknil v računalnik a je ni prepoznalo. Kasneje sem ugotovil, da je strela skurla USB vrata, takoj sem pomislil "ma samo da ni zdej skurlo še zapestnice...". Vtaknil sem zapestnico v moj računalnik a ni delala več. Pojavilo se je okno, kjer je pisalo, da je potrebno formatirati USB disk, seveda je nisem več uspel formatirati. Če sem kliknil na pogon F: (kjer je bila ta zapestnica) mi je napisalo da ni medija, enako kot če klikneš na ikono od DVD-Roma kadar je prazen.

3.) 16GB kluček sem formatiral v NTFS ker sem imel za prenašati datoteko večjo od 4GB. Ta ključek pa navadno rabim za gledat filme na DVD predvajalniku ki ima USB vhod. Seveda ključek ni bil uporaben za gledanje filmov, ker DVD predvajalnik ne podpira NTFS particij. Zato sem spremenil format USB ključka nazaj v prvotno stanje, da bom lahko spet gledal filme na DVD predvajalniku. Toda DVD predvajalnik še vedno ni sprejel tega ključka, sicer na TVju so bile lepo vidne vse mape, toda filmov ki so bili v mapah pa ni pokazalo, kot da bi bile prazne. Kasneje sem ta USB ključek večkrat formatiral z raznimi programi a ni in ni delal, na koncu je DVD predvajalnik pokazal, kot da se v mapah nahajajo še neke mape z nekimi heroglifi v imenih map. USB ključek je postal neuporaben.

Vse tri ključke sem probal formatirat tudi s "famoznim" programom Paragon Partition Manager pa ni šlo...


Rešitev:

Končno sem zasledil rešitev na Corsairovem forumu, kjer je odprtih kar nekaj debat o raznih težavah z USB ključki in je moderator foruma v vse poste napisal enak odgovor: Probajte formatirat z SDFormatterjem.

In DELUJE! good job 

Enostavno inštaliraš program SDFormatter, ga zaženeš, izbereš pogon USB ključka in klikneš na gumb Format.
Ni potrebno nobeno nastavljanje, vse pustiš kot je.

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Xyflv


Par stvari, ki jih moraš vedeti preden uporabiš ta program:

- vsi podatki na USB ključku bodo izbrisani
- med postopkom formatiranja ne smeš odstraniti USB ključka
- USB ključ ne sme biti zaklenjen
- čeprav deluje tudi za USB ključke je bil program SDFormatter narejen za SD kartice, ki jih rabijo digitalni fotoaparati, zaradi tega se zavedaj, da program uporabljaš na lastno odgovornost


Program dobiš tukaj:

Panasonic SDFormatter
SD Memory Card Formatting Software Ver.4.0
Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.:
Klikni tukaj za download SDFormatter v4.0 za Windows

Program deluje na Windows XP, Vista ter Windows 7 in Windows 8 (32 in 64-bit -preverjeno).

Če pa kdo rabi za Mac OS X (10.5 in novejši) pa klikni tukaj za OS X.

V kolikor povezava ne deluje (izpiše "Resource not found") pa pojdite na uradno stran in tam kliknite na Download (povezava na uradno stran je spodaj).

Če kdo želi lahko prebere tudi navodila v angleškem jeziku (klikni tukaj za PDF)

Kako popraviti pokvarjen USB ključek W97d5v

Še uradna stran SD Formatterja kjer so razna navodila za namestitev in ostranitev programa v različnih verzijah Windowsov ter razni opisi (v angleščini).

Srečno!!!  ok man


Nazadnje urejal/a DejanRencelj Pet 28 Feb 2014, 00:57; skupaj popravljeno 7 krat (Reason for editing : Posodobljena povezava na novo verzijo programa.)
Nazaj na vrh Go down
Mtemtko
Uporabnik
Uporabnik
Mtemtko


Država Slovenija
Število prispevkov : 29
Kraj : Godnje
Job/hobbies : Biciku,racunalnik,sula
Točke : 5463
Reputacija : 1
Registration date : 20/01/2010

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyTor 26 Jan 2010, 20:38

Hvala,sam ce imas pokvarjen USB HUB ali pa ti tvoje ohisje nagaja je mozno da si unicis USBje (pa miske in take stvari),jaz sem si ze dva unicil,zdaj pa sem se navadil, jih uporabljam samo od zadaj mojega ohisja in mi delajo super.


Nazadnje urejal/a Mtemtko Tor 26 Jan 2010, 22:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Igor
Napredni uporabnik
Napredni uporabnik
Igor


Država WRLEK
Število prispevkov : 125
Kraj : Wrlk
Točke : 6232
Reputacija : 19
Registration date : 20/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyTor 26 Jan 2010, 20:57

To pa je novica! Zelo uporabna. Bravo...
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8201
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyTor 26 Jan 2010, 23:57

Mtemko: sej glih za takšne primere, ko si pokvariš USB ključek sem tukaj napisal rešitev. studija
Tiste USB ključke, ki praviš, da si jih pokvaril, jih probi popravit s tem programom.
Igor: Hvala. Ja res je kul ta zadevca. ok man welcome1
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8201
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyPon 30 Jul 2012, 03:50

Sem popravil povezave, sedaj delujejo.
V kolikor vam download ne deluje pa kliknite na povezavo do uradne strani in tam kliknite na Download.

Če bodo kakšne težave pa napišite kaj dogaja in bom poskusil pomagat, srečno!

welcome1
Nazaj na vrh Go down
JustMe
Član - začetnik
Član - začetnik



Država Slovenija
Število prispevkov : 1
Kraj : Krško
Točke : 4375
Reputacija : 0
Registration date : 24/10/2012

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptySre 24 Okt 2012, 18:17

Hello.!

Meni sta se že dva USB ključka zvila.. Ali se da to popraviti..? Če se da, kako.?
Res mi jih je škoda..(en je 16GB, drug pa 8GB).. Help.!


Hvala za odgovore..!
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8201
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyPon 29 Okt 2012, 18:46

Kako zvit? A lahko dodaš fotko da vidim kaj se je zgodilo?
Nazaj na vrh Go down
DejanRencelj
Admin
Admin
DejanRencelj


Država Slovenija
Število prispevkov : 1013
Age : 111
Aquarius
Rat
Kraj : Orlek
Točke : 8201
Reputacija : 41
Registration date : 19/05/2008

Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek EmptyPet 28 Feb 2014, 01:14

Posodobljeno!  tump 

Sem popravil povezavo na novo verzijo SD Formatter 4.0  ok man 


Kako popraviti pokvarjen USB ključek Repair-corrupted-sd-card-1.4-800x800
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako popraviti pokvarjen USB ključek   Kako popraviti pokvarjen USB ključek Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Kako popraviti pokvarjen USB ključek
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako popraviti fotografije ki imajo zamaknjen motiv (gibanje)?
» kako pobrat pesem brez vokala, da je samo melodija?
» 6 poletnih nadlog: katere so in kako se jim izogniti...

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
[OrlekNet Forum] :: Računalništvo, internet in humor :: Računalništvo-
Pojdi na: